The Fureys – The Last Farewell Tour Woensdag 19 novemmber 2025 20:00 uur Muziek € 26,50,-
The Fureys, een van Ierlands meest iconische folkbands, nemen in 2026 afscheid na een bijna 50-jarige carrière. Met klassiekers als When You Were Sweet 16, The Green Fields of France en I Will Love You hebben ze generaties fans geraakt en Ierse folk wereldwijd op de kaart gezet. Hun muziek, doordrenkt met emotie en verhalen, bracht hen naar de grootste podia en leverde samenwerkingen op met legendes als The Chieftains en Pete Seeger.
De band begon in de jaren ’70 toen broers Eddie en George Furey samen met Davey Arthur hun kenmerkende geluid ontwikkelden. Ondanks veranderingen in de bezetting bleven ze trouw aan hun roots. In mei 2026 komt er een einde aan hun muzikale reis, maar hun invloed blijft voortleven. De afscheidstournee in november biedt een laatste kans om deze legendarische band live te ervaren en hun muzikale nalatenschap te vieren.
Puur de Nijs – Ode aan Rob de Nijs Vrijdag 14 november 2025 20:15 uur Muziek € 25,- (incl. 1 consumptie)
Puur de Nijs brengt sinds 2022 een muzikaal eerbetoon aan Rob de Nijs. Nu Rob niet meer onder ons is, heeft deze theatervoorstelling een nog diepere betekenis gekregen. Tijdens de coronaperiode in 2020, terwijl Rob de Nijs afscheid nam van zijn publiek, werd zanger Marcel Mulders juist extra geraakt door de pure, levensechte teksten en melodieën uit zijn repertoire. Dit leidde tot een bijzondere verbondenheid met het publiek – een emotie die in elke zaal voelbaar is.
Na een succesvolle tour keert Puur de Nijs dit seizoen terug in theaters door heel Nederland. Naast het brengen van de mooiste nummers deelt Marcel boeiende verhalen over Rob, soms met een vleugje humor en een persoonlijke twist. Prachtige videobeelden versterken de beleving.
Geniet van klassiekers als ‘Malle Babbe’, ‘Zondag’ en ‘Het werd zomer’, maar ook van nieuwere en verrassende nummers. Puur de Nijs brengt sinds 2023 een respectvolle ode aan Rob de Nijs – geen imitatie, maar een oprechte vertolking van zijn tijdloze muziek.
Publieksreacties: “Het was een fijne muzikale avond waarbij Rob’s nummers met zorg werden gebracht. Een eer aan een topartiest waarvan we toch nog een keer zijn liedjes live kunnen beleven. Dichterbij kan het niet komen!” “Het was een topavond. We hebben van het begin tot het einde genoten!”
Ocobar – Best of Clapton Zaterdag 21 februari 2026 20:15 uur Muziek € 22,- (incl. 1 consumptie)
Na eerdere succesvolle theaterprogramma’s van Ocobar waarin de muziek van Eric Clapton centraal stond, is het nu echt tijd voor het allerbeste…..de BEST OF CLAPTON, het nieuwste theaterconcert van Ocobar waarin alle muzikale hoogtepunten van Clapton samenkomen.
Vanaf zijn beginjaren met de Yardbirds; langs de ruige, opzwepende blues van CREAM naar de latere jaren van Clapton met de grote hits en natuurlijk het beroemde MTV Unplugged concert. Nummers als Layla , I shot the Sheriff , Wonderful Tonight , Sunshine of your Love , Forever Man, Lay down Sally , Tears in Heaven , After Midnight, alles komt voorbij.
Bart Wijtman, de bassist van Ocobar neemt alle vocalen voor zijn rekening, zijn broer Rob Wijtman drumt en Cok van Vuuren, al meerdere malen genomineerd als beste gitarist van Nederland, speelt gitaar.
De muziek van Eric Clapton is hun op het lijf geschreven. Moeiteloos schakelt Ocobar met overgave en vakmanschap van een intiem akoestisch geluid naar een elektrische setting, vol met virtuoze energie en indrukwekkende gitaarsolo’s.
In BEST OF CLAPTON nemen de mannen van Ocobar je mee in een avondvullend programma vol verhalen en muziek, zoals alleen zij dat kunnen.
Pink Floyd stond bekend om hun baanbrekende videoprojecties, verbluffende lichtshows en de unieke herkenbare sound. Absolutely Floyd zet deze traditie voort met een adembenemende visuele ervaring die perfect synchroniseert met de muziek.
De setlijst van de Pulse tour 25/26 is een zorgvuldig geselecteerde mix van de grootste hits en geliefde albumtracks. Met deze avondvullende voorstelling beleef je het rijke oeuvre van het Pink Floyd tijdperk. Elke show is een eerbetoon aan de muzikale erfenis van deze band.
De bandleden van Absolutely Floyd zijn toegewijde muzikanten die de essentie van Pink Floyd meesterlijk beheersen. Ze weten het Nederlandse en Belgische publiek al jaren te boeien. De band ontving niet voor niets een publiekswaardering van 8.9!
Een AF performance is meer dan alleen een muzikaal optreden; het is een totale zintuiglijke ervaring.
Voor de echte Pink Floyd liefhebber een absolute aanrader!
*LET OP! BIJ DEZE VOORSTELLING ZIJN GEEN ZITPLAATSEN!*
Nina Simone. Ambitieus. Uitgesproken. Bipolair. Ze schreef ‘Feelin’ good’ maar had geen makkelijk leven. Een ongeëvenaarde zangeres en brilliant pianiste.
Singer Songwriter Maame Joses brengt u een avond met Nina Simone. Zelf groot fan van Nina zingt ze al ruim 22 jaar in binnen en buitenland. In 2010 werd ze halve finalist van De Grote Prijs van Nederland en in 2012 van The Voice of Holland. Nina en Maame begonnen beiden met gospelmuziek in de kerk. Ninas’s debuut album was Little Girl Blue. Dat van Maame was Grown Man Cry.
Beiden woonden ze in Nijmegen. Net als Nina en haar dochter Lisa delen Maame en haar dochter Yael een muzikaal talent. Maar ze leven in compleet verschillende tijden. Toch?
In 2023 zou ze 90 jaar zijn geworden. Een mooi moment om samen terug te blikken op wie ze was, wat haar dreef en haar vele uitdagingen. Haar leven was minstens zo intrigerend als haar veelzijdige muziek. Ze had een hekel aan de term jazz muzikant. Vond zichzelf eerder een volkszangeres en omschreef haar stijl als zwarte klassieke muziek. Ze streed tegen racisme en voor burgerrechten.
Maame deelt verhalen uit het leven van Nina Simone en haar eigen ervaringen als zwarte zangeres. Begeleid door meester pianist Bouwe Bruins zingt ze de bekende en minder bekende songs uit haar uitgebreide oeuvre.
The Tibbs – In concert Zaterdag 20 september 2025 20:15 uur Muziek € 22,50,- (incl. 1 consumptie)
Opgegroeid met een dieet van Rhythm & Blues, Funk, Jazz, Pop en Ska, brengen The Tibbs een unieke mix van garage soul die zijn wortels vindt in de Detroit- en Philly-geluiden van de jaren ’60 en ’70. Een retrostijl doordrenkt met een onderscheidende Tibbs-formule.
De bandleden van The Tibbs komen uit de Noord-Hollandse driehoek AmsterdamAlkmaar-Hoorn. Ze begonnen in 2012 met zangeres Elsa Bekman met het afstoffen van obscure Northern Soul- en Memphis Soul-nummers en instrumentals. Als snel ontstond de behoefte ook eigen werk te ontwikkelen.
Eind 2018 besloot Elsa haar hart te volgen en te kiezen voor een solocarrière. The Tibbs gingen onvervaard op zoek naar een vervanger, en vonden die in de geweldige Roxanne Hartog. De chemie was snel een feit, en binnen acht maanden lag er voldoende materiaal voor een nieuw album.
The Tibbs zetten als achtkoppige band een energieke live-show neer, inclusief oogverblindende zangeres, Hammondorgel en driekoppige blazerssectie.
‘The Tibbs: fenomenaal goed.’ Leo Blokhuis, NPO Radio 2 ‘Dit komt uit Néderland! Ik hoorde het en was op slag en stoot verliefd.’ Gerard Ekdom, NPO Radio 6 ‘It’s a TUNE!!!’ Craig Charles, BBC Radio 6
Britta Maria – Heb het leven lief Vrijdag 15 mei 2026 20:15 uur Muziek € 22,- (incl. 1 consumptie)
Britta Maria zingt Liesbeth List
Zangeres Britta Maria, pianist/zanger Maurits Fondse en accordeon-virtuoos Oleg Fateev brengen al vele jaren met veel succes het Franse chanson naar het theater.
In de voorstelling ‘Heb het Leven Lief’ brengen zij een ode aan de prachtige zangeres Liesbeth List, aan haar muziek en haar leven. Ze spelen de mooiste Nederlandse en Franse liederen en duetten die zij ooit zong. Van Ramses Shaffy, Jacques Brel, Charles Aznavour, Frank Boeijen, Theodorakis, Edith Piaf en de grote Nederlandse componisten die voor Liesbeth schreven. Op authentieke wijze en vol emotie gebracht door zangeres Britta Maria. Met een muzikaal ensemble onder leiding van pianist/zanger Maurits Fondse. Met tussen de liederen door verhalen over het bijzondere leven van Liesbeth List en de verhalen achter haar liedjes.
The Rebels of the Indorock Scene *UITVERKOCHT* Zondag 6 juli 2025 13:45 uur (deuren open vanaf 13:15) Storytelling & Concert € 25,- (incl. 1 consumptie)
Stedelijk Museum Vianen en Theater Vianen bundelen de krachten! In aansluiting op de tentoonstelling Rock ‘n’ Roll – Soundtrack van de rebellie in het museum (geopend tot 13 juli a.s.) organiseren wij een mooie middag.
Woody Brunings en Eddy Chatelin vertellen alles over hun ervaringen tijdens de beginjaren van de Rock ‘n’ Roll in Nederland. Deze korte maar belangrijke periode zette de deuren wagenwijd open voor de rockmuziek in Nederland. Brunings en Chatelin spelen al sinds de oprichting in 1959 bij The Crazy Rockers. Deze Indorock band van het eerste uur speelde een sleutelrol in de grote populariteit die de Rock ‘n’ Roll in Nederland kreeg. Voor dit optreden worden ze vergezeld door Rinus Gerritsen – de bassist en medeoprichter van The Golden Earring.
Naast The Crazy Rockers treedt ook gelegenheidsformatie One More Time o.l.v. Eduard Blok op met gitarist Ben Poetiray. Als één van de weinigen, beheerst Ben nog steeds de authentieke Indorock-stijl. One More Time heeft eerder opgetreden bij de afsluiting van het 65ste jubileumjaar van The Crazy Rockers en bestaat uit meerdere generaties topmuzikanten.
Woody Brunings (87), Eddy Chatelin (82), en Ben Poetiray (76) ontvingen in 2023 een Koninklijke onderscheiding voor hun verdiensten in de muziek. Ze zijn er nog lang niet klaar mee, en staan te trappelen om je een swingende middag in Vianen te bieden!
Maartje en Kine – De Bingo Show Donderdag 5 juni 2025 20:15 uur Muzikaal Cabaret € 22,- (incl. 1 consumptie)
De muzikaalste bingo show van Nederland, met blinkende ballen en prachtige prijzen!
Na vier theatershows en het winterspektakel ‘SNEEUWBEESTEN’ gaan Maartje en Kine terug naar de kern: BINGO. Het leven is een loterij: je kunt geluksnummers trekken of het ongeluk treffen – en niemand die het van tevoren weet. Wat je wél zeker weet: vanavond kijk je naar een muzikale bingoshow met oude en nieuwe nummers uit het rijke repertoire van deze multi-instrumentalisten.
Moeiteloos leiden Maartje en Kine je van Brahms naar beatbox, van Franz Schubert naar Frans Bauer. Ondertussen houden ze meer muzikale ballen in de lucht dan de bingomachine uitspuwen kan. Verwacht een warmbloedig liedjesprogramma over grote (verloren) liefdes, hartstochtelijke dagdromen maar ook met kolderieke meezingers. En heb je de ballen verstand van muziek, dan zijn er altijd nog begerenswaardige prijzen te winnen! Wat zal het worden: een reis naar Ibiza of een doos kapotte gloeilampen?
Over Maartje en Kine
Dit duo blinkt uit in de combinatie van klassieke én hypermoderne muziek. Hun
voorstellingen zijn humoristisch én ontroerend. Virtuoos én verrukkelijk plat. Samen spelen ze meer dan twintig instrumenten, waaronder de banjo, viool, piano, accordeon, balalaika, zingende zaag, autoharp en neusfluit.
Je kunt deze podiumbeesten kennen van de NTR-documentaire ‘Maartje en Kine Buigen Niet’ – over hun roadtrip naar Noorwegen in coronatijd. Maartje en Kine zijn fameus voor hun ‘Miniconcerten voor Alleenstaanden’ en hun optredens bij onder andere ‘Top 2000 a gogo’, ‘Tijd voor Max’ en ‘Opium’ op Oerol. Ze treden zowel op bij Podium Klassiek als voor de popliefhebbers op Lowlands, Zwarte Cross en Paaspop.
Niels van der Gulik en Richard Heijerman – Jij blijft bij mij Zaterdag 12 april 2025 20:15 uur Muziek € 22,- (incl. 1 consumptie)
Maarten van Roozendaal was één van de beste kleinkunstenaars van de afgelopen decennia. Zijn podiumgemak, ontzaglijke stemgeluid, grote muzikaliteit en vernuftige teksten maakten diepe indruk op publiek en pers. Met liederen als Red mij niet, Kerstmis in April, Trouw zijn en Mooi stal hij hun harten. Zijn werk werd meermaals bekroond. Helaas mocht Nederland maar kort van zijn ongelooflijke talent genieten; hij overleed jong, toen hij 51 was
Met een subtiel gevoel voor humor zei Maarten ooit: ‘Het leven heeft geen zin, maar ik wel’. Zijn overweldigende oeuvre getuigt hiervan: als geen ander wist hij het leven op het podium te vieren. Zanger Niels van der Gulik en instrumentalist Richard Heijerman spelen een greep uit zijn werk en staan weer even stil bij Maarten: bij zijn liederen, teksten en verhalen.
Zang: Niels van der Gulik Piano: Richard Heijerman