Rapalje – Easy & Free

24 oktober 2025 20:15

Rapalje – Easy & Free
Vrijdag 24 oktober 2025
20:15 uur
Muziek
€ 25,-
 

Rapalje, de befaamde en prijswinnende folk band, staat bekend om hun energieke live-shows, humoristische uitspattingen en uitgebreide muzikale repertoire. Nu keren ze terug naar het theater met een gloednieuwe show: “Easy & Free”. Deze voorstelling draait om vrijheid, het geluk vinden in kleine dingen en het plezier van samenkomen.

Laat je meevoeren door de opzwepende melodieën van onder andere doedelzak, viool, fluit en mondharmonica, gecombineerd met de krachtige zang en aanstekelijke ritmes waar Rapalje beroemd om is en al ruim 30 jaar de wereld mee verovert. Tijdens deze tournee speelt Rapalje een mix van traditionele Keltische liederen en eigen composities, met zowel bekende als nieuwe nummers, stuk voor stuk doordrenkt met hun kenmerkende stijl en enthousiasme.

Daarnaast kun je genieten van de zusjes Rosalie en Madelief Wagenaar, die hun betoverende Ierse danskunsten al meerdere keren op tv hebben vertoond. Of je nu een doorgewinterde fan bent of voor het eerst kennismaakt met hun muziek, bij “Easy & Free” creëer je samen met Rapalje onvergetelijke herinneringen.

Let op! Deze voorstelling wordt niet georganiseerd door Stichting Cultuur & Theater Vianen.

Hendriks&Bergkamp – Alsof niemand kijkt

12 oktober 2025 14:30

Hendriks&Bergkamp – Alsof niemand kijkt
Zondag 12 oktober 2025
14:30 uur
Theater
€ 15,-
 

Prikkelende theatervoorstelling over dagelijkse levensvragen

Wie ben ik? Waar ben ik mij kwijtgeraakt en hoe herstel ik die verbinding met mezelf? Hoe houd ik het vol met werk, gezin, vrienden? Waar kan ik helemaal mezelf zijn, voorbij al die gedachten, mijn verleden, aanpassingen, verwachtingen, al die lagen en muurtjes die ooit als bescherming zijn opgebouwd?
Wát… als ik gewoon doe wat bij mij past?

Kersvers theaterduo Hendriks&Bergkamp zoomt met een aaneenschakeling van prikkelende woorden en zang, in op alledaagse struggles, cruciale kruispunten in het leven en ze maken korte metten met cliché’s. Ze schuwen hierbij niet om ook zichzelf kwetsbaar op te stellen. Verwacht een prikkelende, interactieve middag vol inspiratie, humor, herkenbaarheid, waar in een goed verhaal ook jouw levensplezier weer voluit ruimte krijgt.

Diana en Nienke helpen jou om jezelf te hervinden. Doe je mee?

Let op! Deze voorstelling wordt niet georganiseerd door Stichting Cultuur & Theater Vianen.

Dirk Scheele – Pepernotenpret (2+) *15:00 uur*

30 november 2025 15:00

Dirk Scheele – Pepernotenpret (2+) *15:00 uur*
Zondag 30 november 2025
15:00 uur
Jeugd
€ 14,50,-
 

In deze vrolijke en muzikale voorstelling viert Dirk Scheele het Sinterklaasfeest samen met alle hulppieten en sinterklazen in de zaal. Dirk zingt daarbij veel bekende en nieuwe Sinterklaasliedjes.

Vergezeld door zangpieten gaan we swingen op Zie ginds komt de stoomboot, wiegen bij Zie de maan schijnt door de bomen & in het Spaans tellen bij Pepernotenpret. Dirk zet natuurlijk zijn schoen en samen met de kinderen zingt hij uit volle borst Sinterklaas kapoentje. Als we mooi en hard genoeg zingen, komt Sinterklaas misschien ook nog wel een deuntje meespelen…

Kom verkleed als hulppiet of hulpsint en dan maken we er samen één groot feest van!

Dirk Scheele is al jarenlang een gevestigde muzikant in de kindermuziek en schrijft en speelt al meer dan 25 jaar zijn eigen kinderliedjes. Hij begon zijn muzikale carrière als muziektherapeut voor kinderen met een beperking. De liedjes sloegen aan, ook buiten zijn werk. Dirk is immens populair onder de jonge doelgroep van 2-7 jaar. Kinderen kennen Dirk uit het theater, Nickelodeon en YouTube. Onlangs heeft Dirk voor zijn werk een koninklijke onderscheiding en de allereerste Buma Kindermuziekprijs in ontvangst mogen nemen.

The Fureys – The Last Farewell Tour

19 november 2025 20:00

The Fureys – The Last Farewell Tour
Woensdag 19 novemmber 2025
20:00 uur
Muziek
€ 26,50,-

The Fureys, een van Ierlands meest iconische folkbands, nemen in 2026 afscheid na een bijna 50-jarige carrière. Met klassiekers als When You Were Sweet 16The Green Fields of France en I Will Love You hebben ze generaties fans geraakt en Ierse folk wereldwijd op de kaart gezet. Hun muziek, doordrenkt met emotie en verhalen, bracht hen naar de grootste podia en leverde samenwerkingen op met legendes als The Chieftains en Pete Seeger.

De band begon in de jaren ’70 toen broers Eddie en George Furey samen met Davey Arthur hun kenmerkende geluid ontwikkelden. Ondanks veranderingen in de bezetting bleven ze trouw aan hun roots. In mei 2026 komt er een einde aan hun muzikale reis, maar hun invloed blijft voortleven. De afscheidstournee in november biedt een laatste kans om deze legendarische band live te ervaren en hun muzikale nalatenschap te vieren.

Let op! Deze voorstelling wordt niet georganiseerd door Stichting Cultuur & Theater Vianen.

Puur de Nijs – Ode aan Rob de Nijs

14 november 2025 20:15

Puur de Nijs – Ode aan Rob de Nijs
Vrijdag 14 november 2025
20:15 uur
Muziek
€ 25,-
 (incl. 1 consumptie)

Puur de Nijs brengt sinds 2022 een muzikaal eerbetoon aan Rob de Nijs. Nu Rob niet meer onder ons is, heeft deze theatervoorstelling een nog diepere betekenis gekregen. Tijdens de coronaperiode in 2020, terwijl Rob de Nijs afscheid nam van zijn publiek, werd zanger Marcel Mulders juist extra geraakt door de pure, levensechte teksten en melodieën uit zijn repertoire. Dit leidde tot een bijzondere verbondenheid met het publiek – een emotie die in elke zaal voelbaar is.

Na een succesvolle tour keert Puur de Nijs dit seizoen terug in theaters door heel Nederland. Naast het brengen van de mooiste nummers deelt Marcel boeiende verhalen over Rob, soms met een vleugje humor en een persoonlijke twist. Prachtige videobeelden versterken de beleving.

Geniet van klassiekers als ‘Malle Babbe’, ‘Zondag’ en ‘Het werd zomer’, maar ook van nieuwere en verrassende nummers. Puur de Nijs brengt sinds 2023 een respectvolle ode aan Rob de Nijs – geen imitatie, maar een oprechte vertolking van zijn tijdloze muziek.

Publieksreacties:
“Het was een fijne muzikale avond waarbij Rob’s nummers met zorg werden gebracht. Een eer aan een topartiest waarvan we toch nog een keer zijn liedjes live kunnen beleven. Dichterbij kan het niet komen!”
“Het was een topavond. We hebben van het begin tot het einde genoten!”

Joep en Rob – De Verbinders

10 oktober 2025 20:15

Joep en Rob – De Verbinders
Vrijdag 10 oktober 2025
20:15 uur
Cabaret
€ 21,50,-
 (incl. 1 consumptie)

Joep van Deudekom (bekend van NUHR) en Rob Urgert (bekend van Joep van Deudekom) hebben besloten om na hun succesvolle omzwervingen op televisie (De Kwis, Het Instituut, Wie Denk Je Wel Dat Je Bent?) terug te keren in het theater! 
Waarom? 
Omdat ze zich zorgen maken. De wereld wordt er immers niet gezelliger op. Joep en Rob hebben zich voorgenomen om de mensheid weer dichter tot elkaar te brengen. Ben jij daar ook aan toe? Dompel je dan onder in hun hartverwarmende programma: 

De Verbinders! 
Een unieke ervaring waarin je niet alleen toeschouwer bent, maar zelf ook een rol speelt in het creëren van de magie. Met hun hilarische, maar wetenschappelijk onderbouwde stappenplan, kneden Joep en Rob elke zaal vol individuen samen tot één hechte massa. Een warme groep vrienden. Of je nu alleen komt, met een vriend, je partner, of met je hele familie of kantoor, deze voorstelling is voor iedereen die snakt naar menselijk contact.
Ze doen deze show al enige tijd met veel succes op evenementen, maar het is hoog tijd om ook de theaters te gaan veroveren. 

Eerdere bezoekers over deze voorstelling: 
“Wat een magie! Totaal onbekenden worden in anderhalf uur een saamhorige menigte.”
“Hoi Rob en Joep. Ik heb in geen tijden zo hard gelachen. Bedankt!”
“Wat een fantástische ervaring!”
“Je gunt iedereen zo’n avond. Pijn in mijn kaken van het lachen.”
“In jaren niet zoveel gelachen. Voor iedereen die nog twijfelt, ga erheen en laat je verbinden!”

Rob en Emiel – Thinking Like Sherlock  

14 maart 2026 20:15

Rob en Emiel – Thinking Like Sherlock
Zaterdag 14 maart 2026
20:15 uur
Special
€ 21,50,-
 (incl. 1 consumptie)

Niets is wat het lijkt… tot alles ineens klopt! 

Na *De Da Vinci Ode* zijn Rob en Emiel terug met een nieuwe theatershow waar niets is wat het lijk. Vol humor, magic en mind-blowing trucs. Het draait niet om Sherlock Holmes zelf, maar om hoe hij denkt. Hoe legt hij slimme verbanden? Hoe onthoudt hij alles? Hoe zet hij mensen op het verkeerde been? 

Rob en Emiel nemen je mee in een wereld waar logica en magie samenkomen. Je ziet bizarre mind-trucs en demonstraties die je niet voor mogelijk hield. Ze laten je lachen, verrassen je keer op keer en houden je de hele voorstelling op het puntje van je stoel. 

Net als je denkt: “Ik snap het!” … blijkt alles totaal anders te zitten. 
Je wordt uitgedaagd, op het verkeerde been gezet en keer op keer verrast.

Dit is geen gewone voorstelling, dit is een Rob en Emiel 2.0 ervaring. Interactief, ongrijpbaar en meeslepend. Laat je brein kraken en je zintuigen voor de gek houden – durf jij het aan?

Absolutely Floyd – PULSE tour 25/26

7 maart 2026 20:15

Absolutely Floyd – PULSE tour 25/26
Zaterdag 7 maart 2026
20:15 uur
Muziek
€ 22,-
 (incl. 1 consumptie)

Pink Floyd horen?
Pink Floyd zien?
Pink Floyd voelen?

Ontdek de magie van Absolutely Floyd!

Pink Floyd stond bekend om hun baanbrekende videoprojecties, verbluffende lichtshows en de unieke herkenbare sound. Absolutely Floyd zet deze traditie voort met een adembenemende visuele ervaring die perfect synchroniseert met de muziek.

De setlijst van de Pulse tour 25/26 is een zorgvuldig geselecteerde mix van de grootste hits en geliefde albumtracks. Met deze avondvullende voorstelling beleef je het rijke oeuvre van het Pink Floyd tijdperk. Elke show is een eerbetoon aan de muzikale erfenis van deze band.

De bandleden van Absolutely Floyd zijn toegewijde muzikanten die de essentie van Pink Floyd meesterlijk beheersen. Ze weten het Nederlandse en Belgische publiek al jaren te boeien. De band ontving niet voor niets een publiekswaardering van 8.9!

Een AF performance is meer dan alleen een muzikaal optreden; het is een totale zintuiglijke ervaring.

Voor de echte Pink Floyd liefhebber een absolute aanrader! ‍

*LET OP! BIJ DEZE VOORSTELLING ZIJN GEEN ZITPLAATSEN! ER IS EEN PAUZE TIJDENS DE VOORSTELLING*

22.00


Lisa Ostermann – De Baas (Try-out)

7 februari 2026 20:15

Lisa Ostermann – De Baas (Try-out)
Zaterdag 7 februari 2026
20:15 uur
Cabaret
€ 21,-
 (incl. 1 consumptie)

Macht schijnt mensen te corrumperen, maar ik blijf er heel sympathiek en integer onder.

Lisa Ostermann heeft voor het eerst in haar leven geld. En een privéleven zonder recente rampen. En een Poelifinario – de prijs voor de beste cabaretvoorstelling van het jaar – op zak, naar aanleiding van haar vorige voorstelling. Lisa is haar leven de baas. Dus nu wordt het misschien eens tijd om de baas over iets of iemand anders te worden. Nageslacht misschien. Of een land. Of haar nieuwe werknemer, die je zult ontmoeten als je komt kijken. “Macht schijnt mensen te corrumperen, maar ik blijf er heel sympathiek en integer onder”, aldus Lisa, schreeuwend.

“Het cabaret heeft er een nieuwe ster bij”, kopte NRC na het zien van Lisa’s vorige voorstelling. “Comédienne Lisa Ostermann is een natuurtalent”, schreef Trouw, en “Ostermann is al bij haar tweede programma een complete cabaretière geworden”, aldus de Theaterkrant. En nu is ze terug. Met nieuwe scherpe grappen, bitterzoete liedjes en onverwachte wendingen. Maar dan duurder.

Spruijt en Opperman – Verzingeving

23 januari 2026 20:15

Spruijt en Opperman – Verzingeving
Vrijdag 23 januari 2026
20:15 uur
Cabaret
€ 19,-
 (incl. 1 consumptie)

Tegenwoordig moet alles ergens goed voor zijn. Iets is geen slordige fout, het is een kapitaal leermoment. Iets is niet afwijkend of raar, het is uniek. Geven moet altijd zin hebben en alles moet een reden hebben. En als die reden er niet is, dan verzinnen we hem wel.
Waarom mag niks meer mislukken? Waarom mag je niet meer ergens géén zin in hebben? En waarom mag ongeluk of teleurstelling niet meer bestaan?
Komt de grootste zin uiteindelijk niet na de zwaarste lessen?

Carlie Spruijt en Eva Opperman vormen sinds 2014 het duo Spruijt en Opperman. In 2015 behaalden zij de halve finale van het Groninger Studenten Cabaret Festival, waarna ze in 2016 debuteerden met hun eerste avondvullende cabaretprogramma Zij en Ik. In 2018 brachten zij een gelijknamig album uit. Het tweede programma Heimweeën volgde en momenteel staan zij aan de vooravond van hun derde programma ‘Verzingeving’ waarin zij op zoek gaan naar de zin. De zin van alles! Maar ook vooral omarmen dat je ergens een keer géén zin in kunt hebben.